Projekty

Patrycja Zarychta

 

Debiutancka płyta Patrycji ukazała się 19go maja 2017 roku.

Pierwszy singiel pt. „KOBIETA” zapowiadający krążek miał premierę 4go maja 2016r.
„Slowly” to kolejny singiel zapowiadający płytę, który znalazł się w propozycjach do Listy Przebojów Radiowej Trójki.

Utwór „Set me free” doczekał się odsłony video, którą można zobaczyć w zakładce „MUZYKA”

 

Patrycja Zarychta – wokal
Marek Pędziwiatr – piano, wokal
Marcin „Raq” Rak- perkusja

Patrycja_Zarychta__Kobieta

Poprzednie projekty:


Magnetic Clouds

 

 

ru-0-r-640,0-n-1052648lUPl_fragment_teledysku_magnetic_clouds_push_play

Magnetic Clouds to projekt, który na polskiej scenie muzycznej pojawił się pod koniec 2013 roku, choć jego właściwe początki sięgają roku 2011. Wtedy, na długo przed innymi sukcesami tego typu w Polsce, Szymon Folwarczny wygrywa konkurs producencki ogłoszony przez ikonę amerykańskiej sceny muzycznej, dziewięciokrotnego laureata nagrody Grammy, Johna Legenda. Jedną z nagród jest możliwość rozmowy z samym mistrzem. To spotkanie zmienia sposób spojrzenia Szymona, znanego do tej pory na polskim rynku muzycznym jako Stealpot, na proces tworzenia oraz myślenia o muzyce. Przez kolejne dwa lata, bogatszy
o wskazówki Legenda, Szymon pracuje nad zupełnie nowym projektem. Punktem zwrotnym jest spotkanie z obdarzoną niezwykłym głosem wokalistką, Patrycją Zarychtą, która mimo młodego wieku ma już na swoim koncie współpracę z czołówką polskiej sceny jazzowej,
w tym m.in. z Wojtkiem Pilichowskim. Po pierwszych wspólnych próbach okazuje się, że dopiero z głosem Patrycji zaistnieć może przygotowywany od dłuższego czasu projekt muzyczny. Tak powstaje zespół Magnetic Clouds, wykonujący elektroniczny indie pop
i łączący muzyczne światy Szymona i Patrycji. Efektem ich współpracy są jak na razie cztery piosenki: opublikowane już „We Never Know”, „Fly Away” i „Out In The Dark” oraz „Push Play”, które wytypowane zostało do finału najbardziej prestiżowego konkursu dla autorów piosenek na świecie – International Songwriting Competition 2013. Zdobyli również wyróżnienie w konkursie Unsigled Only 2014. W 2014 roku Magnetic Clouds wystąpiło w 7. Edycji Must Be The Music. Tylko Muzyka,

w której wykonało cover „Dancing Shoes” Brodki. Obecnie Magnetic Clouds kończy prace nad pierwszym pełnowymiarowym wydawnictwem muzycznym. Współautorem wszystkich piosenek jest były muzyk i specjalista z zakresu popkultury, Mikołaj Marcela.

 

 

 

 

developpto nowy zespół Michała Wierby, który konsekwentnie podąża swoją własną artystyczną ścieżką, poszukując indywidualnego brzmienia i udoskonalając swój warsztat muzyczny.

 

Muzykę wykonywaną przez Michał Wierba Doppelganger Project można określić jako world music/jazz. Jest tu zabawa cytatem, konwencją, swobodne poruszanie się w różnych stylistykach, nawiązania do tradycji…a pod tą powierzchowną warstwą kryję się ulotne piękno.

MICHAŁ WIERBA                PIANO, FENDER RHODES, LEADER
PATRYCJA ZARYCHTA     VOCAL
KUBA DWORAK                  BASS
AREK SKOLIK                      DRUMS
ŁUKASZ KURZYDŁO        PERCUSSION
               Debiutancka płyta Michał Wierba Doppelganger Project – Orange Sky, zawiera jedenaście kompozycji,  pojawiają na niej się  dekonstrukcje standardów jazzowych, piosenki, fragmentaryczne interludia, quasi-romantyczne formy… Całość podporządkowana jest zamysłowi lidera aby stworzyć dzieło wyjątkowe, zaskakujące, z pogranicza jazzu i world music.

 

 

 

 

 

 

 

Patrycja Zarychta Project – soulowe brzmienie.

 

 

Patrycja Zarychta – wokal

Kamil Barański – instrumenty klawiszowe

Kacper Winiarek – gitara

Paweł Rozmarynowski – bass

Tomek Machański – perkusja

 

Projekt ten to podróż po różnych gatunkach muzycznych, m.in. soul, r’n’b, funky, jazz, a nawet pop. Jest to autorska mikstura, która wytworzyła się z potrzeby serca wszystkich członków zespołu. Energetyczne rytmy przeplatają się z balladami owianymi tajemnicą, by potem znów zatracić się w kolejnych harmoniach i rytmach, które poruszą ciało i dusze. Nie zabraknie w nim też elektroniki, która ostatnimi czasy zawładnęła naszymi umysłami.

Pi-Electro Step

 

 

to nowy projekt Wojtka Pilichowskiego, w którym nawiązuje do aktualnych trendów związanych ze współczesną muzyką elektro i dub step. We współpracy z Tomaszem Świerkiem, stworzył nowoczesne aranżacje zarówno swoich utworów jak i standardów prezentujące nowe spojrzenie na swoją dotychczasową twórczość. Muzycznie projekt nawiązuje do klimatów klubowych, w zderzeniu z którymi indywidualność artystyczna Wojtka nabiera nowego wyrazu i kształtu. Premiera projektu miała miejsce w Mannheim – podczas największego festiwalu basowego – „Feel the Bass” – gdzie Wojtek został zaproszony jako główna gwiazda.

 

Wojtek Pilichowski – bas

Patrycja Zarychta – wokal

Tomasz Świerk – instrumenty klawiszowe

Błażej Gawliński– perkusja